Wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka), aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania (więcej). Zamknij.

Jesteś tutaj: Strona główna / Formy aktywizacji / Aktualne formy oraz aktualności

Czerwiec miesiącem poświęconym nauce

Aktualności w Powiatowym Urzędzie Pracy

http://www.sadeczanin.info/media/gallery/2013-06-06-yyyjandzienuczeniasie/photo_3988b0f86b455a97e8f6.jpgCzerwiec

miesiącem poświęconym nauce!

Już po raz piąty w dniach 7 i 8 czerwca 2015r.

Małopolska zorganizowała akcję, pn. Dzień Uczenia się.

Patronat honorowy objął Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego.
            Hasłem tegorocznej edycji Małopolskiego Dnia Uczenia się były:

Kompetencje na start.

To dzięki nim jesteśmy w stanie odnieść sukces na rynku pracy. Powinniśmy wiedzieć, jak je określać albo gdzie znaleźć pomoc w sporządzeniu bilansu kompetencji. Centrum Aktywizacji Zawodowej w Myślenicach oraz Zamiejscowe Centrum Aktywizacji Zawodowej w Dobczycach aktywnie włączyły się w organizację tej inicjatywy.
Osoby bezrobotne, poszukujące pracy i wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w warsztatach tematycznie poświęconych umiejętnościom, kwalifikacjom, predyspozycjom i kompetencjom.

Na zajęciach, pn. „Własna firma – zasady ubiegania się o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej” uczestnicy zapoznali się z tematami związanymi z pojęciem przedsiębiorczości, tj. plusami i minusami prowadzenia działalności gospodarczej, rejestracją w systemie CEiDG, zasadami ubiegania się o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej. Osoby zainteresowane miały możliwość zbadania kompetencji przedsiębiorczych, wypełniając test, pn. Kwestionariusz Uzdolnień Przedsiębiorczych.

W trakcie warsztatu, pn. „Jak określić własne kompetencje zawodowe?” uczestnicy zapoznali się z rolą kompetencji i predyspozycji zawodowych w procesie poszukiwania pracy. Poznali 10 najbardziej poszukiwanych umiejętności przyszłego pracownika. Osoby zainteresowane mogły skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym w celu określenia zainteresowań zawodowych z pomocą testu, pn. Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych.

Na zajęciach pt.  „Kompetencje na rynku pracy” i „Bilans kompetencji zawodowych”  doradcy zawodowi mówili o roli kompetencji i predyspozycji zawodowych w poszukiwaniu pracy, kompetencjach cenionych przez pracodawców, oraz o możliwościach uzupełnienia  kwalifikacji zawodowych.  W drugiej części spotkań uczestnicy opracowywali, własne bilanse kompetencji zawodowych w których analizowano kompetencje i predyspozycje zawodowe oraz motywację do poszukiwania pracy.

Gościem spotkań był Pan  Waldemar Starzec ze Stowarzyszenia Oświatowego „Rej” na Rzecz Pomocy Rozwoju Szkolnictwa Zawodowego,  który zapoznał  bezrobotnych z ofertą kształcenia kierowaną do osób dorosłych i realizowaną w Zespole  Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Myślenicach. Poinformował  o  możliwościach podwyższania swoich kwalifikacji w zawodach związanych z branżą budowlaną w ramach programu  „Sposoby wykonania prac termoizolacyjnych
w oparciu o system ETICS”.  Przedstawił też plany ZSTE dotyczące organizacji kursów kwalifikacyjnych dla osób dorosłych. W przyszłości taki system kształcenia umożliwi osobom dorosłym doskonalenie swoich kwalifikacji zawodowych w takich zawodach jak operator obrabiarek CNC, kierowca wózka jezdniowego, budowlaniec i spawacz. Programy szkoleń  dają możliwość nabywania umiejętności praktycznych dzięki współpracy z firmami, które oferują najnowocześniejsze technologie pomiarowe, informatyczne i budowlane. 

            Celem wszystkich działań podjętych w ramach Małopolskiego Dnia Uczenia się 2015 było zwrócenie uwagi na potrzeby pracodawców zamierzających zatrudnić pracownika oraz zastanowienie się nad własnym wizerunkiem zawodowym, tj. predyspozycjami, kwalifikacjami, umiejętnościami, cechami charakteru, itp. Jakie są moje atuty? Co mogę zaoferować pracodawcy?

Określenie predyspozycji i zainteresowań zawodowych to pierwszy krok w procesie podejmowania decyzji zawodowych!

Treść utworzona przez: Mariusz Drzyzga, dn. 2015-06-10, zaktualizowana przez: Mariusz Drzyzga, dn. 2015-06-10

Strona główna

Statystyki

Informacje na temat rynku pracy

Oceń pracę urzędu

Wyraź swoje zdanie o naszym urzędzie

Oceń stronę www

Wyraź swoje zdanie o naszej stronie

Bezpłatny newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami pracy
oraz propozycjami aktywizacji:
zapisz się!

Rejestracja on-line

Nowa usługa umozliwiająca rejestrację
przez Internet!

Sprawdź termin wizyty

Sprawdź termin zaplanowanej wizyty
oraz skorzystaj z usługi przypominania!

Aby zatrzymać i/lub przesuwać bannery wybierz strzałkę i naciśnij Enter.

RSS | Wersja mobilna | Mapa strony | Statystyki strony | Polityka prywatności | Redakcja strony