Wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka), aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania (więcej). Zamknij.

Jesteś tutaj: Strona główna / Formy aktywizacji / Aktualne formy oraz aktualności

DOFINANSOWANIE DO ZATRUDNIENIA PRACOWNIKA POWYŻEJ 50 ROKU ŻYCIA LUB PRACOWNIKA NIEPEŁNOSPRAWNEGO

 

DOFINANSOWANIE ZATRUDNIENIA

PRACOWNIKA POWYŻEJ 50 ROKU ŻYCIA LUB

PRACOWNIKA NIEPEŁNOSPRAWNEGO

 

Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach informuję, że posiada środki finansowe w ramach projektu „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie myślenickim (II) – Kierunek Praca” na dofinansowanie zatrudnienia pracowników powyżej 50 roku życia oraz pracowników w wieku 30 lat i więcej posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

W ramach  projektu Urząd może sfinansować Pracodawcy:

  1. KOSZTY ZORGANIZOWANIA STAŻU

Staż jest formą aktywizacji zawodowej, polegającą na zapoznaniu osoby z zadaniami                  i obowiązkami jakie należy wykonywać podczas pracy na danym stanowisku czy w danym przedsiębiorstwie.

 

Jest formą niezwykle korzystną zarówno dla bezrobotnego jak i dla pracodawcy.

 

Podczas odbywania stażu bezrobotny nabywa kwalifikacje i umiejętności niezbędne do pracy na samodzielnym stanowisku. W tym okresie pracodawca nie ponosi żadnych kosztów utrzymania stażysty, gdyż te pokrywane są przez PUP Myślenice.  

 

Maksymalny okres stażu na jaki może zostać skierowany bezrobotny wynosi 6 miesięcy, po upływie którego pracodawca zobowiązany jest do zatrudnienia stażysty na kolejne               4 miesiące, w wymiarze co najmniej ½ etatu (umowa o pracę).

 

Za okres odbywania stażu bezrobotnemu wypłacane jest stypendium stażowe                           w wysokości 997,40 złotych (kwota podlega waloryzacji na zasadach określonych w art. 72 ust. 6 i 7 Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy)

 

  1. CZĘŚĆ KOSZTÓW PONIESIONYCH NA WYNAGRODZENIA, NAGRODY I SKŁADKI NA UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE PRACOWNIKÓW ZATRUDNIONYCH W RAMACH PRAC INTERWENCYJNYCH.

 

Prace interwencyjne często bywają mylnie kojarzone wyłącznie z pracą fizyczną.                      W rzeczywistości polegają one na zatrudnieniu bezrobotnego na ustalony okres czasu przez pracodawcę w związku, z którym Urząd Pracy refunduje pracodawcy część kosztów poniesionych na wynagrodzenie i składki ZUS danego pracownika. W ramach prac interwencyjnych możliwe jest wykonywanie wszelkich rodzajów prac zaczynając od biurowej po prace fizyczne.

 

Okres refundacji wynosi 6 miesięcy, po upływie których pracodawca zobowiązany jest do utrzymania w zatrudnieniu skierowanego bezrobotnego przez okres kolejnych                   3 miesięcy.

 

Ważne: wniosek o organizowanie prac interwencyjnych należy złożyć do urzędu pracy zanim zatrudnisz osobę bezrobotną. Dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku                         i podpisaniu z urzędem pracy umowy określającej warunki organizacji prac interwencyjnych, możliwe jest zatrudnienie osoby bezrobotnej.

 

PRACODAWCO PAMIĘTAJ !

Zatrudnienie osoby powyżej 50 roku życia to możliwość pozyskania doświadczonego pracownika z konkretną wiedzą i umiejętnościami, zdobytymi podczas wielu lat pracy zawodowej.

 

Projekt „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie myślenickim (II) – Kierunek Praca” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020

 

Treść utworzona przez: Krzysztof Cybura, dn. 2016-05-18, zaktualizowana przez: Krzysztof Cybura, dn. 2016-05-18

Strona główna

Statystyki

Informacje na temat rynku pracy

Oceń pracę urzędu

Wyraź swoje zdanie o naszym urzędzie

Oceń stronę www

Wyraź swoje zdanie o naszej stronie

Bezpłatny newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami pracy
oraz propozycjami aktywizacji:
zapisz się!

Rejestracja on-line

Nowa usługa umozliwiająca rejestrację
przez Internet!

Sprawdź termin wizyty

Sprawdź termin zaplanowanej wizyty
oraz skorzystaj z usługi przypominania!

Aby zatrzymać i/lub przesuwać bannery wybierz strzałkę i naciśnij Enter.

RSS | Wersja mobilna | Mapa strony | Statystyki strony | Polityka prywatności | Redakcja strony